Vysokoškolské štúdium v Dánsku

Ako funguje štúdium v Dánsku?

Terciálne vzdelávanie zabezpečuje v Dánsku na 200 rôzných inštitúcií, ktoré sa dajú rozdeliť na univerzitný a neuniverzitný sektor. Univerzitné vzdelanie ponúka v Dánsku 5 univerzít a 14 ďalších špecializovaných inštitúcií (napr. v oblastiach ako elektrotechnika, farmácia, veterinárstvo, umenie).

Dánske školstvo funguje podľa anglosaského modelu, podľa ktorého študent po 3-3,5 roku získa bakalársky titul (BA) a po ďalších 2 rokoch štúdia magisterský titul (MA/MSc). Bakalársky titul je možné získať tiež 2ročným štúdiom, kedy získavaš AP Degree (Academic Profession Degree) a následným 1,5ročným štúdiom, po ktorém získaš titul bakalár. Po získani titulu magister, môže študent 3ročným štúdiem získať doktoranský titul Ph.D.

Ako sa dostať na školu v Dánsku?

Ak chceš študovať na dánskej univerzite, bude Ti k prijatiu stačiť úspešne zložená maturitná skúška, dobrá znalosť angličtiny podložená jazykovým certifikátom a načas podaná prihláška na štúdium. Každá škola si môže určiť ďalšie špecifické podmienky prijatia na štúdium, preto je najlepšie sa na požadavky jednotlivých škôl pozrieť do ich profilov. 

Nevieš aký odbor máš študovať? 

Prezri si populárne bakalárske odbory, AP a Top up odbory, alebo magisterské odbory

 

Pokiaľ stále váhaš, prezri si profily jednotlivých škôl, kde nájdeš menný zoznam všetkých ponúkaných odborov na danej škole.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.