Podmienky prijatia na VŠ v Dánsku

Čo budeš potrebovať na vybavenie zápisu na školu v Dánsku?

Podanie prihlášky nie je vôbec komplikovaná záležitosť. Potrebuješ iba vyplniť on-line formulár a odoslať niekoľko dokumentov. Nečakajú Ťa žiadne testy ani prijímacie skúšky. Budeš potrebovať len niekoľko dokumentov priložených k prihláške a absolvovať pripadný Skype pohovor.

1

Maturitné vysvedčenie

2

Výpis známok

3

Preukaz totožnosti

4

Motivačný list

5

Referencie

6

Anglický certifikát

Maturitné vysvedčenie

Potrebuješ dodať originál a oficiálny anglický preklad. Posiela sa dodatočne po termíne do konca júna.

Výpis známok

Vystaví Ti ho tvoja stredná škola. Zahŕňa všetky absolvované predmety a známky z celého stredoškolského štúdia. Potrebuješ originál a oficiálny anglický preklad.

Preukaz totožnosti

Kópia platného pasu alebo občianskeho preukazu.

Motivačný list

Je potrebné vysvetliť, prečo chceš ísť študovať práve do Dánska a práve na tu konkrétnu školu. Čo ťa motivuje k štúdiu daného odboru, čo by si chcel v budúcnosti robiť a čo by si chcel dosiahnuť. Dĺžka by nemala presahovať formát stránky A4. To znamená písať stručne, ale vecne. S motivačným listom Ti radi pomôžeme.

Referencie

Od učiteľov či zamestnávateľa. Mali by opísať, aká si osobnosť, ako Ťa poznajú a poukázať na Tvoje silné stránky. Pokiaľ Ti referenciu píše zamestnávateľ, tak by mal zhrnúť tiež to, čo si mal v zamestnaní na starosti, čo bolo Tvojou náplňou práce a či bol s Tebou spokojný.

Anglický certifikát

FCE Ti na vysoké školy v zahraničí stačiť nebude. Väčšina škôl požaduje CAE, IELTS, alebo TOEFL. Presný počet bodov, ktorý musíš dosiahnuť, nájdeš na webových stránkách jednotlivých škôl.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.