Skúsenosti študentov

Alex - moja cesta do Dánska
 

Agentúru Information Planet som si vybral po odporúčaniach mnohých mojich priateľov, ktorí sa vďaka tejto agentúre dostali na univerzity v rámci Európy ako aj celého sveta. Univerzita, ktorú som sa chcel dostať a na ktorej teraz aj vďaka Information Planet študujem je University College of Northern Denmark v Aalborgu. Rok predo mnou na túto univerzitu, taktiež vďaka pomoci Information Planet, nastúpili žiaci z môjho už bývalého gymnázia a veľmi si pochvaľovali prácu tejto agentúry.

Moja cesta na túto univerzitu vyzerala takto - odovzdal som všetky potrebné dokumenty agentúre, ktorá ich preložila do angličtiny a poslala ich na univerzity, ktoré som si vopred vybral a absolvoval test z anglického jazyka pod záštitou agentúry. Všetky dokumenty museli byť odovzdané do začiatku marca a potom sme už len čakali na verdikt univerzít. V polovici mája mi prišlo podmienečné prijatie na univerzitu do Aalborgu, takže som si už vtedy začal vybavovať ubytovanie v Aalborgu s pocitom, že mi koncom júna príde oficiálne prijatie na túto univerzitu. To sa však nestalo a v júni som sa dozvedel, že ma nakoniec do Aalborgu nezobrali a namiesto toho som sa dostal na univerzitu v Horsens, ktorú som mal ako druhú alternatívu. Samozrejme som hneď kontaktoval agentúru a oboznámil ich s touto situáciou. Oni už o tom vedeli a tak sa začal boj o miesto na UCN v Aalborgu.

Martin Herdický majiteľ agentúry a vedúci pobočky v Prešove, cez ktorú som si moje prihlášky riešil, neváhal a kontaktoval univerzitu v Aalborgu. Vysvetlil im, že ja ako budúci študent som si tam už vybavil ubytovanie a dokonca zaňho zaplatil aj zálohu a vybavil som si aj bowlingový klub, v ktorom som mal hrať. Zároveň mi však vysvetlil, že Dáni vedia byť v tomto veľmi striktní a že mám aj rátať s možnosťou, že pôjdem na VIA, čo je tiež super škola. Ale nevzdal to a napísal ďalšie emaily na obe školy s prosbou o uvoľnenie miesta. Po takmer mesačnom boji mi pán Herdický zavolal aby mi oznámil, že ma nakoniec na univerzitu zoberú.

Veľmi si cením jeho ľudský prístup a napriek tomu, že mal množstvo ďalších klientov, ktorým sa venoval, zabojoval a zabezpečil, že teraz študujem na super škole so svojou priateľkou a kamošmi!

Preto si myslím, že ak hľadáte niekoho, kto by Vám pomohol s výberom univerzity a nasmeroval Vás tým správnym smerom, určite navštívte jednu z pobočiek Information Planet, kde Vám s ochotou so všetkým pomôžu :))))

 

Alex

Marketing Management

UCN Aalborg, Dánsko

 
 
 
 
 
Martin – Život v zahraničí ma naučil rôznym veciam, za čo som veľmi vďačný…

Dobrý deň,

Škola v Dánsku je super a určite to naplnilo moje očakávania. Ľudia, spolužiaci a učitelia sú milí aj keď hľadanie práce a zvládanie počasia je občas o niečom inom. Určite by som to odporučil všetkým čo majú záujem o štúdium v zahraničí ale určite by som ich pripravil na všetko čo ich čaká a nevykresľoval by som to. Život v zahraničí ma naučil rôznym veciam, za čo som veľmi vďačný, pretože verím že všetko čo už viem ma posunie v mojom živote omnoho ďalej ako napríklad v porovnaní s mojími rovesníkmi zo Slovenska.

S pozdravom,

Martin 
 
Patrícia – Keď naozaj niečo chcete, všetko sa dá...

Dobrý deň,

Ako ste vraveli KEA, je z tých ťažšíchch škôl ako keď si porovnám s odozvami od ostatných rovesníkov, hoci je to aj rôzne od rôznych odborov na tejto škole, ale nič nezvládnuteľné. Na to, že pre mňa bol môj odbor úplne nový som nadmieru spokojná s výsledkami. Čo sa týka ubytovania a práce tiež to je super. Ako ste mi odporučili, prišla som sem skôr (začiatkom augusta) a našla som si prácu hneď, presne po 5tich dňoch od príchodu, kedy stále hľadali brigádnikov keďže bola ešte letná sezóna. Po polroku som ale zase začala riešiť znova ubytovanie (keďže sme si našli len na polroka) a prácu (keďže som chcela niečo lepšie) a ako sa hovorí, keď naozaj niečo chcete všetko sa dá. Aj nájsť si prácu bez nutnosti dánčiny, ktorú sa ja však učím a už som mala aj skúšky z nej. A na počudovanie, začal sa mi tento jazyk aj páčiť! Nové ubytko som začala riešiť už v novembri cez rôzne zdroje a nakoniec nám cez školu poskytli intrak teda vlastne to je vlastný byt s kuchyňou a hneď po príchode z vianočných prázdnin na Slovensku sme sa presťahovali a aj sa mi ozvali z novej prace, s ktorou som nadmieru spokojná :-)
Na nový domov v Kodani som si zvykla rýchlejšie ako som čakala a ani tá zima nebolo taká hrozna ako sa hovorí ;-) Teraz už prišla jar a aj dni sú dlhšie a slnečné a s jarou takisto prichádza aj mnoho podujatí, na ktoré sa veľmi teším! V Kodani to proste žije!
Svoje rozhodnutie študovať v Dánsku neľutujem a rozhodla by som sa tak znova a ďakujem Information Planet za poskytnutú pomoc a cenne rady!

S pozdravom,
Patricia
 
Jozef - Voľba ísť študovať do Dánska bola jedným z najlepších rozhodnutí v živote...

V krátkosti, pre mňa osobne bola voľba ísť študovať do Dánska jedno z najlepších rozhodnutí v živote. Všetko mi tu do bodky sadlo. Aalborg je krásne mesto, UCN  výborná škola, Marketing management ako odbor ma veľmi baví. Nájsť si prácu nebol vôbec taký veľký problém, po pol roku už dokonca servírujem v Subway po dánsky. Samozrejme využívam možnosť študovať dánčinu v jazykovom centre zadarmo. Kamaráti, spolužiaci a celkovo ľudia sú tu super, ubytovanie mám moderné, blízko centra. Mesačné výdaje mám dosť nízke, a samozrejme už po dvoch mesiacoch od príchodu dostávam SU. Veľmi si to tu užívam.

Ďakujem vám IP za túto možnosť.

S pozdravom,
Jozef


Tereza - Život a štúdium v Dánsku mi poskytuje nielen skúsenosti z oblasti mojej školy a zlepšenie jazyka/jazykov, ale aj osamostatnenie sa...

Dobrý deň,

So svojím programom (teaching education na UCN Aalborg) som zatiaľ veľmi spokojná. Tento program je dosť neznámy pre medzinárodných študentov, až naša trieda začala byť viac international. Prvé 2 roky, keď študujeme vyučovanie angličtiny máme v angličtine a od piateho semestra, keď si vyberáme ďalšie predmety je škola v dánčine, teda musím pred tým prejsť dánskym studieprøven testom, čo je dosť náročné. Dánsky systém školstva je veľmi rozdielny nielen na vysokých, ale už na základných školách(folkeskole), kde sme mali v prvom semestri prax. Práve prax a objavovanie týchto rozdielov sa mi veľmi páčila.

Život v Dánsku bol spočiatku finančne náročný, ale po nájdení práce to už ide lepšie. To však veľmi záleží od šťastia a životopisu. Je skvelé, aká tu je v Aalborgu komunita medzinárodných študentov a taká tá radosť z počutia slovenčiny alebo češtiny len tak v meste. Cítim, že život a štúdium v Dánsku mi poskytuje nielen skúsenosti z oblasti mojej školy a zlepšenie jazyku/jazykov, ale aj osamostatnenie a nadobúdanie nových známostí.


Ďakujem celému tímu z Information Planet za poskytnutie tejto šance.

Tereza

 

Dominika - Poriadne rozmyslite či chcete ísť na college alebo univerzitu...

Zdravím,

V Dánsku je super, síce nie až tak ružovo ako som si to predstavovala. Ja študujem na UCN v Aalborgu. Mesto je krásne, útulné, všade sú študenti a všetko je relatívne blízko. Škola je úplne iná od slovenského spôsobu výučby a má svoje plusy aj mínusy ale celkovo sa nesťažujem. Bola som ten šťastko ktorému sa hneď podarilo nájsť robotu a tým pádom som len čakala na dokumenty na SU a od októbra si žijem nezávisle od príspevku rodičov čo je super. Ďalším študentom ktorí plánujú ísť študovať do Dánska odporúčam pripraviť sa na nie veľmi pekné počasie a trochu chladných ľudí (nie všetci samozrejme), úplne iný daňový a úradný systém a veľa ďalšieho :D. Na druhej strane krajina je krásna a je tu veľa akcií pre študentov Tiež si poriadne rozmyslite či chcete ísť na college alebo univerzitu;) :P. A neviem čo ešte dodať...asi že ísť študovať do zahraničia je jedno z mojich najlepších rozhodnutí aj napriek tomu že po štúdiách sa chcem vrátiť na Slovensko! :)


Dominika

 

Veronika - Prístup učiteľov je veľmi otvorený a profesionálny a zároveň zameraný na praktické a reálne situácie...

Čo sa týka školy som maximálne spokojná. Študujem international business and languages a prístup učiteľov je veľmi otvorený a profesionálny a zároveň zameraný na praktické a reálne situácie napr. cez navštevovanie firiem a guest lectures.
Žijem v malom meste pri pláži takže počas zimy to tu je celkom prázdne až na študentské domy organizujúce párty ale v lete a jari všetci ideme na pláž. Ľudia sú veľmi milí a priateľskí a žiť v international prostredí je výhodou keďže si nájdeš rýchlo kamarátov.

S pozdravom,

Veronika

 

Filip - Program ma baví a skupinové projekty su fakt super...

V septembri som s pomocou vašej agentúry nastúpil na Aalborg University Copenhagen, program ITCOM. Úspešne som spravil všetky skúšky (na prvý krát!).

Mne sa zatiaľ v Dánsku darí fajn, na ubytovanie som mal šťastie a už od októbra bývam stabilne, škola je fajn, program ma baví, a skupinové projekty sú naozaj super. Za tých par mesiacov už sa mi podarilo aj nájsť si prácu (síce zatiaľ iba ako roznášač letákov, ale na SU stačí) a tiež chodím ako dobrovoľník na univerzitný Friday Bar. Ináč, v našom programe sme 5 Slováci (začali sme 7), čo nie je celkom na škodu :D

Veľmi ma potešil váš email, je naozaj povzbudzujúce vidieť, keď niekto dodržiava svoje sľuby (mnohokrát to práve pri podnikaní nie je samozrejmosť). Ak by som vedel byt IP nejako užitočný, ci už ako kontakt pre budúcich študentov, alebo inak, rad pomôžem ?.

S priateľským pozdravom,

Filip


Mária - Je to krásny pocit keď sa plnia sny...

Ahoj Anka,

Tak už som tu mesiac, spokojná a šťastná :). Aarhus je nádherne mesto, zaľúbila som sa na prvý pohlaď.

Škola (Via University College) je skvelá. Žiadne poučky naspamäť, pracujeme na skupinových projektoch, ktoré potom obhajujeme pred celou triedou (čo je pre mňa ta najnáročnejšia časť).

Spolužiakov mam od všelikadiaľ, ale zväčša len EU. Ubytko je tiež super, hlavne ti moji skvelí spolubývajúci :). Tiež sme international. A mam už aj robotku, ktorú mi dohodili spolubývajúci. Upratujem kuchyňu v školskej jedálni, 3x týždne, čo mi vychádza nejakých 10-12 hod – akurát na SU.

Som síce stále busy – škola, robotka, stále nejaké papierovačky a plus sa učím aj dánčinu :D a spávam max 6 hod – ale každopádne to stoji za to! Je to krásny pocit keď sa plnia sny :) a za to ďakujem hlavne Vám!

S pozdravom,

Mária


Maroš -  Osobne som veľmi spokojný...

Čo sa týka môjho štúdia tak osobne som veľmi spokojný. Očakávanie z programu (Art and Technology) sa úspešne naplnili a pevne verím, že to bude pokračovať počas celého bakalárskeho štúdia. Na začiatku som spozoroval veľa problémov s hľadaním ubytovania u mnohých ľudí no v mojom prípade to problém nebol. Po týždni a pol v študentskom kempe sme s mojim spolubývajúcim dostali ponuku na byt. Žitie a študovanie v Dánsku sa mi veľmi páči nakoľko služby sú vynikajúce a univerzita (Alborg University) moderná a vybavená. Náklady na život su samozrejme vyššie ale dá sa to zvládnuť navyše pri parttime robote je možnosť dostať SU od štátu. No čo sa týka hľadania práce to je už ťažšie. Na záver by som vám chcel poďakovať za sprostredkovanie prihlášky univerzite a vaše služby pred podaním prihlášky. Poznám viacero ľudí ktorí išli práve cez vašu agentúru a taktiež sú spokojní.

Ďakujem

Maroš


Karolína - Keď príde študent zo Slovenska študovať do Dánska, otvoria sa mu možnosti o ktorých na Slovensku ani nesníval...

Ahojte,

Veľmi pekne Vám ešte raz všetkým ďakujem za pomoc s prihláškami a vybavovaním školy (CPHbusiness), služby ktoré ponúkate sú úplne super a pomáhate veľa študentom, čo si veľmi vážim :) Verím že sa Vám v tom bude dariť aj po ďalšie roky :)

Moje dojmy zo školy a z Dánska? Tento školsky systém je úžasný a vyhovuje mi oveľa viac akoby mi vyhovoval školský systém na Slovensku. Som veľmi spokojná. Čo sa týka života, je to o dosť ťažšie ako som si predstavovala, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť, a je to perfektná príprava na budúcnosť. A čo je hlavne, keď príde študent zo Slovenska študovať do Dánska, otvoria sa mu možnosti o ktorých na Slovensku ani nesníval. Takže môžete to aj za mňa odporučiť každému a ak by niekto mal otázky a chcel by sa obrátiť na niekoho kto už v Dánsku študuje, pokojne ho na mňa presmerujte :)

Prajem Vám pekný deň.

Karolína


Matúš - Som veľmi rád, že som sa odhodlal a odišiel vo veku 30 študovať...

Zdravím tím IP!

Dnes naozaj len niekoľko viet k môjmu pobytu v Dánsku. Viac niekedy nabudúce...

Som veľmi rád, že som sa odhodlal a odišiel vo veku 30 rokov študovať Financial management v angličtine do cudzej krajiny, kde sa navyše rozpráva pre Slováka veľmi zvláštnou germánsko-nordickou hatlaninou :) So školou (Business Academy Aarhus), systémom štúdia, úrovňou a kvalitou som veľmi spokojný, napĺňajú sa moje očakávania. Tento týždeň som sa dokonca dozvedel, že nasledujúci semester strávim na študijnom pobyte v Šanghaji, tak som veľmi šťastný. Verím, že to prinesie svoje ovocie v budúcnosti v širších kariérnych možnostiach.

Matúš


Elena - Študujem Design, Technology & Business  v Aalborgu na UCN a som veľmi spokojná...

Dobrý deň :)

v prvom rade prajem celému kolektívu Information Planet všetko len to najlepšie do Nového Roku ! Ďalej by som sa chcela poďakovať za užasnú spoluprácu. Dánsko nie je prvá krajina, kde som využila Vaše služby a vždy bolo všetko na 100% .

Študujem Design, Technology & Business  v Aalborgu na UCN a som veľmi spokojná. Školsky systém funguje úplne inak ako na Slovensku, čo je presne to čo som od štúdia v zahraničí očakávala. Učitelia sú priateľskí, vždy ochotní pomoc, kvalifikovaní, s výbornou angličtinou. Učivo je úzko špecializovane na daný odbor a zamerane hlavne na praktické vedomosti  (čo tomu Slovenskému dosť chyba). Zatiaľ neviem presne povedať, ako to je s hodnoteniami alebo skúškami , keďže v prvom semestri  žiadne nie sú - iba sa odovzdávajú projekty cca. asi každý mesiac.  

Dánsko je veľmi pekná krajina. Dani sú veľmi liberálni a priateľskí,  aj keď občas pôsobia dosť chladne alebo,  že si držia  určitý odstup. Čo ma milo prekvapilo, že väčšina Danov vie anglicky (dokonca aj 80 ročný dôchodcovia).

Ďakujem veľmi pekne , za skvelú ponuku!  Určite odporučím - nielen štúdium v Dánsku ale aj Vašu agentúru , kde sa len bude dať ;)

Elena


Erika - Ja osobne som veľmi spokojná...

Dear Information Planet,

Čo sa týka celkového štúdia v Dánsku, ja osobne som veľmi spokojná ;). Študujem na Cphbusiness v Lyngby a myslím, že som si nemohla vybrať lepšie. V škole stále pracujeme na nových projektoch, ktoré si vyžadujú dávku kreativity a taktiež business myslenia. V triede sme super partia, takže o to lepšie.

Cez leto máme internship, čiže teraz momentálne každý pracuje na tom, aby mal ten svoj "vysnívaný".

Celkovo Kodaň je parádna, človek sa tu nikdy nenudí. Práca v reštike v ktorej pracujem je alright, zabezpečuje mi aj SU, čo je super a aj keď zarábam už od júla, je to veľká pomoc dostávať SU, dá sa aj ušetriť.

Prajem pekný zvyšok dňa.

Erika


Zdenka - Som spokojná ako s brigádou, tak aj so školou, ubytovaním a podmienkami na život.

Dobrý deň :)

Tak ja sa teda hlásim z Kodane kde som už oficiálne absolvovala prvý semester. Touto cestou sa vam chcem veľmi pekne poďakovať za sprostredkovanie a šancu prísť tu a študovať na škole ZIBAT v Køge.

Viem, ze to bol boj a stalo to nemalé úsilie ako mňa tak aj vás a ani neviem ako by som poďakovala za to, ze sa to nakoniec podarilo a dali ste mi šancu.

So skromnosťou by som rada napísala, ze moje jazykové chyby sa pomaly vytrácajú a s anglickou gramatikou si už pekne rozumieme :P Život v Dánsku sa pár vetami samozrejme opísať nedá, no je to obrovská skúsenosť do života, pozitívna skúsenosť. Tak, ako každá krajina, aj táto ma pár chýb ale podľa môjho názoru, lepšie som si vybrať nemohla. Som spokojná ako s brigádou, tak aj so školou, ubytovaním a podmienkami na život. Všetko tu má svoje pravidlá, všetko je presne naplánované, jednoducho, všetko funguje ako hodinky. Prvé týždne som bola stále niečim milo prekvapená. Na čo vsetko tu ma človek právo, ako tu štát pomáha ľudom, ako sú upravené zákony tak, aby sa mal každý občan Dánska dobre a nikomu nič nechýbalo.

Čo sa týka školy a štúdia, nedá sa to porovnať so Slovenskom a našim školským systémom. Žiadne písomky, žiadne stresovanie skúšaním, žiadne 500stranové knihy ktoré sa človek musí bifľovať. Kopa praxe a reálnych projektov naučí oveľa viac, ako dvojhodinová prednáška v obrovskej aule plnej študentov. S učiteľmi mame blízke priateľské vzťahy. Komunikujeme pravidelne prostredníctvom Facebooku, e-mailov a telefónov. S každou maličkosťou sa na nich dá obrátiť a oni vždy pomôžu.

Este raz veľmi pekne ďakujem!

S pozdravom

Zdenka


Veronika - Čoskoro ma čaká intership niekde v zahraničí...

Milí tím Information Planet,

S mojim štúdiom v Dánsku som veľmi spokojná. Program ktorý som si zvolila (chemical and biotechnical science) je veľmi zaujímavý a čoskoro ma čaká internship niekde v zahraničí. Je to pre mňa veľká skúsenosť. Dánsko ako krajina sa mi veľmi páči a neľutujem, že som si ako krajinu vybrala práve Dánsko. A taktiež vďaka celému tímu Information Planet za poskytnutie takejto možnosti. Prajem vám veľa spokojných študentov :)

VeronikaLukáš - Predmety sú zaujímavé a som v kruhu dobrých kamarátov...

Dobrý deň,

Rád by som sa v prvom rade poďakoval za výbornú spoluprácu a pomoc pri podávaní prihlášky ako aj vyriešenie problémov ktoré nastali počas celého procesu.

Už je to vyše pol roka čo som v Dánsku, a priznám sa že lepšiu školu, prostredie a ľudí som si nemohol priať. Už pred príchodom mi škola veľmi pomohla s ubytovaním, dokonca mi bolo umožnené sa ubytovať v mojej izbe o týždeň skôr bez povinnosti platiť extra. Rovnako prvý týždeň v škole bol veľmi príjemným prekvapením, keďže sme mali veľmi dobrý úvod s prezentáciou o všetkých dôležitých aj menej dôležitých veciach týkajúcich sa školy, bývania, stravovania, oddychu atď. Začiatok semestra bol, tak ako sa dalo očakávať, veľmi náročný, všetok čas som v podstate trávil v knižnici, ale za pár týždňov som sa naučil delegovať čas efektívnejšie a taktiež som si zvykol na spôsob výučby. Taktiež sme začali mať viac praktických cvičení a tak sa čítanie kníh zredukovalo. Veľmi ma potešil tiež fakt, že je možné si nájsť nejakú tú robotu popri škole a keďže platy sú tu neporovnateľné (plus sa dá vybaviť úľava na daniach) s platmi na Slovensku, je reálne financovať si bývanie a stravu aj bez pomoci rodičov alebo iných sponzorov. Treba však byť rozumný a nenabrať si príliš veľa lebo prvý semester vyžaduje veľa času a úsilia, takže by som odporúčal začať s menej hodinami a postupne pridávať. Vďaka študovaniu a vzdelávaniu sa rovnomerne počas celého semestra som nepocítil stresy a nedostatok času počas skúškového obdobia, ako moji kamaráti zo Slovenska. Na druhej strane možnosť podvádzania, opisovania alebo dostávanie známky na základe nálady alebo náklonnosti učiteľa je tu nemysliteľná, takže je potrebné byť pripravený a skutočne rozumieť problémom a riešeniam v študijných materiáloch a v testoch. Momentálne začínam druhý semester tento týždeň a veľmi sa z toho teším. Predmety sú zaujímavé a som opäť v kruhu dobrých kamarátov s ktorými nie len študujem ale aj sa chodím zabávať. Po piatich mesiacoch som si zvykol na vysokoškolský život, zabýval a zariadil si izbu, a celkovo sa tu cítim veľmi dobre. Keby mám možnosť opäť si zvoliť krajinu v ktorej budem študovať, bez rozmýšľania by som si zvolil Dánsko!

Ku koncu Vám ešte raz veľmi pekne ďakujem za sprostredkovanie tohto štúdia, a prajem veľa úspechov a študentov do budúcna.

S pozdravom,

Lukáš


Barbora - Štúdium na CPHbusiness sa mi veľmi páči...

Dobrý deň,

Štúdium na CPHbusiness sa mi velmi páči, neľutujem absolútne že som tu, robota a ubytovanie tiež bez problémov:)) Tiež som nadmiernu spokojná s vašimi službami, všetko prebiehalo hladko s prihláškou.

Ak by niekto z budúcich študentov potreboval poradiť, nemám problém pomôcť

Barbora


Jakub - BAA (Business Academy Aarhus) je miesto kde sa oplatí študovať...

Dojmy zo školy... tak BAAA je miesto, kde sa oplatí študovať, prostredie je super, ľudia a hlavne učitelia taktiež. Čo sa týka života v Dánsku, tak človek musí byť presvedčený čo chce a musí sa vedieť vyrovnávať niekedy so zlými náladami, či už pre smútok za domovinou, alebo či len počasím, ktoré sa tu mení každou minutou.

Z finančného hľadiska to môže byť trošku náročnejšie pre rodičov, no prácu aspoň v meste Aarhus nájsť problém nie je, len človek sa musí stále pýtať a vedieť kde hľadať.

S Pozdravom

Jakub


Soňa - Moja Univerzita (Aalborg University) sa nedá porovnať s vysokou školou na Slovensku...

Zdravím,

Keďže chcete počuť nejaký feedback na školy, ja študujem na AAU-CPH. Moja Univerzita sa nedá porovnať s vysokou školou na Slovensku, či už prístup učiteľov, supervízorov, spôsob výučby, technika v škole a v laboratóriu a to v akých podmienkach máme možnosť študovať, no krása. Celá univerzita je v modernom štyle, pri vode, teším sa už na leto, keď bude teplejšie a môžem tráviť čas so spolužiakmi písaním projektu v parku, vonku.

Soňa


Ivana - V marci ideme na study trip do Miami, na ktorý sa veľmi tešíme.

Dobrý deň Martin,

v mene troch študentov v Dánsku na UCN vám môžem povedať o našej spokojnosti. Škola sa nám páči, o týždeň máme obhajobu skupinového projektu, ktorú dúfam zvládneme. V marci ideme na study trip do Miami, na ktorý sa veľmi tešíme.
Bývanie sme si našli všetci traja spolu na tej istej ulici ako je škola, takže nemusíme vôbec dochádzať a aj nájom nás teda vyjde lacnejšie.  Mesto sa nám taktiež páči, podmienky sú prijateľné a sme tu spokojní.

Ďakujeme, s  pozdravom

Ivana, Martin a Lucia


Dominika - som veľmi spokojná, že som tu, splnila som si tým svoj dávny sen...

Tak ako tu už bolo spomenuté, začiatky sú náročné všade, to je pravda. Hlavne moment keď sa človek zbalí a vyrazí za svojím snom. Ale predsa, je to už takmer 5 mesiacov čo žijem v Kodani a musím povedať, že už som sa tu vcelku slušne aklimatizovala. Na školu si človek veľmi rýchlo zvykne, keďže nejde o žiadne bifľovanie sa dlhých poučiek, ale skôr využívanie praktických zručností pri práci s reálnymi situáciami. Ďalšie plus je, že pracujeme v skupinách čiže si vzájomne pomáhame. Práca v skupinách však občas môže byť aj nevýhodou keďže nie s každým si sadnete natoľko, že ste schopní niekoľko týždňov spoločne pracovať, ale všetko je o kompromisoch a časom si človek nájde svoju partiu ľudí, s ktorými sa mu dobre robí. Čo bolo trošku náročnejšie na zvykanie sú vysoké životné náklady. Tie sa mi darí znižovať tým, že mám kvalitné zásoby potravín z domu :) Dôležité však je čím skôr si nájsť prácu. Potom to už človek až tak katastroficky nevníma. Našťastie prácu mám, tiež schválenú podporu takže sa mi dýcha o dosť ľahšie. Čo sa týka sociálneho života, Slovákov a Čechov je tu ako maku čiže bežne sa mi stane, že idem po ulici a započujem slovenčinu od ľudí, ktorých vôbec nepoznám. Na Facebooku sa dajú nájsť rôzne skupiny, ktoré vytvorili Slováci žijúci tu a organizujú sa rôzne stretnutia čiže človek veľmi ľahko spozná ďalších a ďalších ľudí a o to je to tu potom jednoduchšie. Takže v skratke môžem zhrnúť, že ja som veľmi spokojná, že som tu, splnila som si tým svoj dávny sen a Vašu agentúru môžem len vrelo odporúčať ďalej, čo aj samozrejme robím :)

Pekný deň prajem,

DominikaLukáš - vážne nepoznám nič na čo by som sa mohol sťažovať...

Čo sa týka môjho študijného a pracovného života tak je to presne tak, ako ste spomínali, že som dosť vyťažený. Ale ak človek chce vie si nájsť aj čas na seba. V škole som nanajvýš spokojný, spolužiaci super, všetko sa dá stihnúť no a v práci je to obdobné. Robím tak aby som všetko stíhal ale kolektív je tiež rovnako v pohode, dokonca v práci sú ľudia z viac ako 21 národností. Vážne nepoznám nič na čo by som sa mohol sťažovať.

LukášVeronika - Každopádne som rada, že som išla študovať do zahraničia.

Milý Martin,

1. semester mám za sebou a momentálne som doma na prázdninách. So školou som zatiaľ spokojná, ale ako vravíš začiatky sú vždy tie najťažšie. Každopádne som rada, že som išla študovať do zahraničia a Informationplanet ďakujem za pomoc.

Vašu agentúru sa samozrejme pokúsim odporúčať ďalej.

Ďakujem.

S pozdravom,

VeronikaJano - Som veľmi spokojný s odborom...

Ahoj Anka,

Píšem z Aalborgu, finančný manažment som veľmi spokojný s odborom aj som si našiel prácu tak už dostávam SU. Ďakujem Vám, že som dostal možnosť ísť študovať tu.

Pekný deň.

JanoMartina - Musím povedaď, že som nadšená!...

Zdravím!:))
Tak už mam prvý semester za sebou a musím povedať, že som nadšená!
Bola som jedna z tých mala šťastných, čo nemali problém s ubytovaním, takže to mi určite pridalo na prijemnom pocite. Zo začiatku to však bolo náročne hlavne čo sa tykalo hľadania práce, ale aj tu som si nakoniec našla, takže momentálne som najspokojnejšia. Neviem si predstaviť, že by som teraz študovala na Slovensku, tento systém je  diametrálne odlišný. Môj život sa totálne zmenil a som za tuto moju voľbu neskutočne šťastná. Môžem len odporučiť.
Ďakujem a prajem veľa ďalších spokojných študentov:))

Martina P.Gabriel - Spoznal som veľa ľudí z celej Európy.

Dobrý deň,

čo sa týka aklimatizácie, myslím, že už som sa zabýval. Prácu som si našiel, škola je naozaj veľmi inovatívna. Spoznal som vela ludí z celej Európy.

GabrielRastislav - Myslím si, že to bude pre mňa veľká skúsenosť do života...

Dobrý deň,

Minulý rok som si cez Vašu agentúru Information Planet podával prihlášku na vysokoškolské štúdium do Dánska.

Zároveň Vám posielam niekoľko postrehov. V Dánsku sa mi naozaj páči, je to skutočne krásna krajina s veľmi milými a ochotnými ľuďmi. Vyučovanie prebieha odlišným spôsobom ako na Slovensku, keďže mám skúsenosti aj s tamojším vysokoškolským vzdelaním, je skôr zamerané na spoluprácu so spolužiakmi a prácu v tíme. Myslím si, že to bude pre mňa veľká skúsenosť do života.

Ďakujem Vám za Váš čas, s pozdravom

RastislavFilip - Pracujeme na skutočných projektoch priamo vo firmách...

Čo sa týka mojich dojmov, študujem v Kodani a veľmi sa mi páči. Škola je síce náročná ale veľmi zaujímavá. Pracujeme na skutočných projektoch priamo vo firmách čo nám poskytuje veľa praktických zručností.

Prajem vám pekný deň :)

FilipNatália - Nemenila by som za nič na svete...

Dobrý deň,

musím povedať že máte úplnú pravdu. že začiatky sú najťažšie, hlavne čo sa týka finančných pomerov. Keď si však človek nájde prácu, čo v mojom prípade bolo dosť rýchlo keďže som mala šťastie :D tak sa to zlepšilo celkom rýchlo. Keďže momentálne poberám aj štipendium SU, musím povedať že životná úroveň sa prudko zvýšila a je to super... Nemenila by som za nič na svete a som rada že práve vaša agentúra mi umožnila  takú úžasnú zmenu, či už sa to týka známosti, kontaktov, novej kultúry a pod.

Pekný deň,

Natália M.Alex - Čo sa týka Kodane a okolia, môj názor je, že je tu krásne, všade plno zelene, ľudia sú úžasní...

Čo sa týka Kodane a okolia, môj názor je, že je tu krásne, všade plno zelene, ľudia su úžasní, vždy ochotní pomôcť. Počasie sa síce mení každú minútu, ale po týždni si na to človek zvykne. Teraz je tu celkom pekne, okolo 20 stupňov a len občas zaprší.   

Škola je super, každý koho som stretla a študuje tu už rok alebo aj viac je absolútne spokojný, je tu veľa nových možností, ktoré na SR nemáme ako napríklad v prvom ročníku sa ide do Thajska na stáž na mesiac, ak ste na Marketingu a do Berlina, ak ste na Service. A mnoho iných. Škola je zameraná hlavne na praktickú výučbu, študenti z tejto školy sa už po prvých dvoch rokoch štúdia dostávajú na lukratívne miesta, finančne veľmi dobre ohodnotené. Škola sa nachádza neďaleko Lyngby, kde človek nájde všetko, čo potrebuje a škola je vo veľmi príjemnom lesnom prostredí. Je tu veľa medzinárodných študentov, a teda tu človek nájde ľudí z rôznych krajín. Po ukončení bakalára nie je absolútne žiaden problém prestúpiť na univerzitu a dokončiť mastera, napríklad na CBS, čo je najlepšia európska univerzita zameraná na business.

Ubytovanie je ťažké nájsť, to je pravda. Ale ak človek hľadá, posiela maily, chodí pozerať byty a volá na každé jedno číslo, všetko sa dá. Ja som si našla ubytovanie po 5-tich dňoch. Bývam v domčeku v Herleve, čo je len dve zóny od školy a je tam úžasne. Sme tam piati a máme aj záhradu, kde si môžeme vychutnávať rannú kávičku. Zariadiť dom a byt nie je problém, keďže je tu Ikea, ktorá má množstvo zliav a je celkovo lacná. Ja som napríklad kúpila skriňu za 20 eur a obrovský pracovný stôl za 25 eur a kuchynský stôl nás vyšiel na 30 eur. Stoličky po 7 eur a tak ďalej. Je to prosto lacné.

Čo sa týka roboty, je to ťažšie. Hlavne pre študentov, ktorí prídu v auguste a septembri. Ja som poslala emaily do hotelov v Lyngby a našla som si robotu za jeden deň, ale to sa nikdy nikomu nepodarilo, takže som mala asi šťastie. Upratujem v hosteli, mením koše, utieram prach, vysávam, umývam riad, nič ťažké za 125 korún na hodinu, čo je cca 16 EUR: Za mesiac si zarobím dosť na to, aby som prežila, zaplatila nájomné a vykúpila všetky obchody s oblečením. Ešte mám aj obed a raňajky zadarmo. A môj šéf je veľmi ochotný.

Na všetkom sa tu dá pekne ušetriť, vôbec to nie je až také predražené. Jedine cestovanie MHD je extrémne drahé. Preto sa oplatí kúpiť si bicykel a jazdiť na ňom. Ja si akurát dnes jeden kupujem, síce použitý, ale na začiatok stačí. Za nejakých 400 korún, čo je cca 55 EUR. Čiže nič strašné. A na cestovaní tak ušetrím veľa. Do školy z domu to mám tak 30 minút a do roboty tak 45. Takže pohodička.

Čiže, som tu tri týždne a toto všetko už mám, som tu spokojná, šťastná a vôbec sa to nedá posúdiť bez toho, aby tu človek bol aspoň dva týždne.   

AlexMatúš - Celkovo môžem povedať že som spokojný...

Škola (KEA) je celkom fajn. Nie je až taká náročná, takže dá sa to vykryť aj keď človek pracuje. Život v Dánsku tiež môže byť. Je tu stále čo robiť (veľa fitness centier, futbalových ihrísk, klubov, reštaurácii) a aj dobrý systém dopravy tu je.

Celkovo môžem povedať že som spokojný.

S pozdravom

Matúš H :)Michael - Štúdium je jednoduché, pracujeme v teamoch...

Štúdium (IBA) je jednoduché, pracujeme v teamoch, na všetko dostávame spätnú väzbu a v triede je nás iba 25, takže každý si vie zistiť čo potrebuje, už počas vyučovania nieje problém prerušit hodinu a opýtať sa čokoľvek čo súvisí s učivom a vyučujúci sú bývalí podnikatelia poprípade ľudia z danej profesie ktorú vyučujú, voláme ich krstným menom heh... :)

Ďakujem,

MikeAlexandra - Myslím, že posledné mesiace mi dali toho veľa do života...

Dobrý deň prajem,

Chcem sa poďakovať za spoluprácu :). Vaša agentúra mi veľmi pomohla, za čo som vďačná.

Čo sa týka môjho života v Dánsku, vyzerá asi takto: Momentálne sedím s vyloženými nohami po práci a pripravujem sa na ďalší deň do školy. Áno, mám prácu, čo je tu v Dánsku veľmi dôležité, pokiaľ teda nemáte slušný obnos peňazí na každý mesiac. Keď som sa chystala do Dánska, tak moja najväčšia obava bola, či to zvládnem finančne. Samozrejme, mala som aj ja pripravené peniaze vopred, pretože bez toho by to nešlo, no mala som aj šťastie a prácu som mala po menej ako dvoch týždňoch, pracujem v nej doteraz. Robím housekeeping a môžem povedať, že to je tá najťažšia práca, akú som doteraz robila, a to som pracovala už všelikde. Avšak, je to nevyhnutné a zvykla som si, i keď moje telo dosť protestuje :D . Poberám aj SU, čiže s financiami problém nemám, práve naopak, stihla som ešte aj zarobiť. ALE, hlavný dôvod pre ktorý som prišla do Dánska je škola. V škole som viac-menej spokojná, je to presne tak ako všetci vraveli, všetko v skupinách !!! Ono to má svoje výhody aj nevýhody. Samozrejme, je to novodobý štýl výučby a taktiež group work je zaužívaná vo firmách. Teraz napíšem niečo, čo by mohla znieť čudne napríklad mojim bývalým spolužiakom z gympla, ale ja som sa od začiatku školy ešte nič neučila. Tým, že som sa neučila myslím to, že som nestrávila hodiny nad knihami a bifľovala sa niečo. Ale nechcem tým povedať, že by som sa nič nenaučila. Práve naopak, v škole dostávame nonstop nejaké zadania, niekedy sú náročnejšie, niekedy menej, ale vždy ich treba splniť, čím sa vlastne učím. Pred hodinami čítam materiály, ktoré nám odporúčajú učitelia, dostávame prezentácie s učivom,avšak najdôležitejšou časťou toho všetkého je vedieť preniesť teóriu do praxe. Fajn, nebudem klamať, že všetko je tu úžasné a perfektné, ale snažím sa vidieť vo všetkom to pozitívne a v konečnom dôsledku ma to obohacuje :).

Svoj voľný čas trávim s kamarátmi, väčšinou na internáte, pretože je tu veľa deciek v mojom veku. Keďže bývam v Kodani ( presnejšie kúsok od Kodane ), tak mám veľa možností ako využiť voľný čas. Zo začiatku to bolo náročné vybaviť všetky potrebné veci, ale je potrebné sa pýtať a zaujímať sa. Čo ešte stojí za zmienku je, že Dánsko je naozaj krajina, kde to funguje. Občas mi vadia nejaké maličkosti,ale systém tu je neporovnateľný so Slovenskom. A Dáni sú veľmi milí a ochotní ľudia ( väčšinou :D ).

Svoje rozhodnutie ísť študovať do Kodane neľutujem, myslím, že posledné mesiace mi dali toho veľa do života. Som sebestačná, dokážem sa postarať sama o seba a o všetky potrebné veci týkajúce sa banky, daní, práce, štipendia a mnoho ďalších. Taktiež sa mi zlepšila angličtina, no na úkor mojej francúzštiny, pretože som prestala hovoriť francúzsky a začala anglicky, no budem sa snažiť sa opäť do toho nejako dostať.

Trošku som sa rozpísala, snáď je to OK. :)

Ešte raz ďakujem a prajem veľa spokojných študentov.

S podravom,

Alexandra

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.