Možnosti ubytovania v Dánsku

Študentský internát alebo radšej súkromný prenájom?

Študentský internát

Rátaj s tým, že ubytovanie na internátoch nie je v Dánsku tak rozšírené ako u nás a väčšina študentov býva skôr v podnájmoch. Na druhej strane, študentské internáty predstavujú najlepší spôsob, ako byť v centre diania a nadväzovať tak nové kontakty a prieteľstvá so študentami z celého sveta aj Dánska. Moderné internáty s internetom sú v Dánsku úplnou samozrejmosťou. Väčšina internátov ponúka tiež spoločenské miestnosti s biliardom, TV, spoločenskými hrami a pod. Ubytovanie na internátoch je väčšinou v jednolôžkových alebo dvojlôžkových izbách a cena sa pohybuje od 2000DKK (cca 270 EUR) za jednoposteľovú izbu a 1500DKK (cca 200EUR) za dvojposteľovú izbu.  

Súkromný prenájom

Súkromný prenájom je najrozšírenejšou a zároveň najobľúbenejšou formou ubytovania medzi študentami v Dánsku. Výška nájmu závisí od lokality a veľkosti apartmánu, spravidla sa pohybuje okolo 2000DKK na osobu.  Súkromný prenájom môže byť lacnejší ako internát, ale musíš počítať s tým, že niektorí prenajímatelia budú žiadať zaplatenie až 3 nájmov vopred. Najlepšia možnosť je, ak si dvaja až traja študenti spolu prenajmú 2-3 izbový byt.

 

studenti na univerzitě v Dánsku

 

Koľko stojí ubytovanie v Dánsku?

Ceny ubytovania v Dánsku sú veľmi rozdielne v závislosti od typu ubytovania a lokality. Záleží aj na Tebe, akú úroveň ubytovania si chceš, resp. môžeš dovoliť. Pozri sa na nižšie uvedený orientačný prehľad cien ubytovania v Dánsku.

Orientačný prehľad cien rôznych typov ubytovania v Dánsku:

  • jednoposteľová izba: 200-400 EUR (1500-3000 DKK)/mesiac
  • nájomné v Kodani: 300-600 EUR (2240-4500 DKK)/mesiac
  • turistická ubytovňa: od 70 EUR (520 DKK)/osoba/týždeň
  • hostel: max: 16 EUR (120 DKK)/posteľ v zdieľanej izbe
  • budget hotely bez kúpelne: od 40 EUR (300 DKK)/noc v dvojposteľovej izbe
  • budget hotely s kúpeľňou: od 70 EUR (520 DKK)/noc v dvojlôžkovej izbe
  • hotely strednej kategórie s kúpeľňou: od 130 EUR (970 DKK)/noc v dvojlôžkovej izbe
  • luxusný hotel s výborným servisom: od 200 EUR (1500 DKK)/noc v dvojlôžkovej izbe
  • ubytovanie na súkromí (zvyčajne vidiek ): od 16 EUR (120 DKK)/deň (zvyčajne s raňajkami)
  • kempy: od 7 EUR (52 DKK)/osobu/noc (pripláca sa za používanie sprchy)

studenti v pronajatém bytě v Dánsku

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.