Systém vzdelávania v Dánsku

Študijné programy

 

AP program

AP progam je 2 - 2,5ročný študijný program, ktorý Ti poskytne solídny základ teórie a praxe pre ďalšie štúdium. Skladá sa z dvoch rokov štúdia a polročnej praxe kdekoľvek na svete.


Top-up program

Top-up program je 1,5ročný študijný program, ktorý je nadstavbou AP programu a vedie k bakalárskemu titulu. Skladá se z ročného štúdia a polročnej praxe kdekoľvek na svete. Aby si mohol podať prihlášku na tento typ štúdia, potrebuješ absolvovať AP program alebo aspoň dva roky vysokoškolského štúdia v SR.


Bakalár

Program bakalár je 3ročné štúdium, ktoré vedie k titulu BA. Toto štúdium Ti poskytne teóriu a prax, potrebnú pre okamžitý nástup do zamestnania, či dostatok akademických skúseností, aby si mohol pokračovat v ďalšom stupni vzdelania. Najväčšia ponuka programov tohto typu je na univerzitách, avšak nejaké sa nájdu aj na Business Academies.


Magister

Program magister je 2ročné štúdium ukončené titulom MA alebo MSc. Toto štúdium Ti poskytne užšie zameranie v odbore, ktorý jsi študoval na bakalárskom stupni.


PhD

Program PhD je spravidla 3ročné doktorandské štúdium. Toto štúdium je v Dánsku zamerané vo veľkej miere na výskum. Zahrňuje teda výskum, vyučovanie vlastných lekcií, prácu na oddelení školy, zahraničné cesty a podobne. Aj tento typ štúdia je v Dánsku bezplatný.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.