Systém vzdelávania v Dánsku

Študijné programy

AP program

Top-up program

Bakalár

Magister

PhD

Program PhD je spravidla 3ročné doktorandské štúdium. Toto štúdium je v Dánsku zamerané vo veľkej miere na výskum. Zahrňuje teda výskum, vyučovanie vlastných lekcií, prácu na oddelení školy, zahraničné cesty a podobne. Aj tento typ štúdia je v Dánsku bezplatný.

Program magister je 2ročné štúdium ukončené titulom MA alebo MSc. Toto štúdium Ti poskytne užšie zameranie v odbore, ktorý jsi študoval na bakalárskom stupni.

Program bakalár je 3ročné štúdium, ktoré vedie k titulu BA. Toto štúdium Ti poskytne teóriu a prax, potrebnú pre okamžitý nástup do zamestnania, či dostatok akademických skúseností, aby si mohol pokračovat v ďalšom stupni vzdelania. Najväčšia ponuka programov tohto typu je na univerzitách, avšak nejaké sa nájdu aj na Business Academies.

Top-up program je 1,5ročný študijný program, ktorý je nadstavbou AP programu a vedie k bakalárskemu titulu. Skladá se z ročného štúdia a polročnej praxe kdekoľvek na svete. Aby si mohol podať prihlášku na tento typ štúdia, potrebuješ absolvovať AP program alebo aspoň dva roky vysokoškolského štúdia v SR.

AP progam je 2 - 2,5ročný študijný program, ktorý Ti poskytne solídny základ teórie a praxe pre ďalšie štúdium. Skladá sa z dvoch rokov štúdia a polročnej praxe kdekoľvek na svete.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.