Politické rozhodnutie o obmedzení ponuky anglických programov!

V dobe keď sa pasujeme s pandémiou nám na optimizme nepridávajú aj niektoré politické rozhodnutia. Už sme museli prehltnúť horkú pilulku Brexitu, ktorý výrazne obmedzil možnosti štúdia v UK a teraz prišiel blesk z jasného neba z Dánska.

Dánsky parlament totiž schválil výrazné oklieštenie ponuky anglických programov na prakticky orientovaných školách typu – University College, či Business Academy.

Obmedzenie bude veľmi drastické a väčšina programov z ponuky týchto super populárnych škôl bohužiaľ zmizne.

Ak ste teda plánovali svoje štúdium v Dánsku od septembra 2022, budete sa musieť vysporiadať s podstatne užšou ponukou a zároveň aj s oveľa väčšou konkurenciou na voľné miesta.

Programy sa nebudú rušiť na veľkých akademických univerzitách a teda tieto možnosti budú stále k dispozícii. Naši študenti si však roky chválili hlavne prakticky prístup k výuke na „colleges“ a to bohužiaľ už nebude možné, resp. len v obmedzenom množstve.

Detaily, ktoré programy tento radikálny rez prežili stále prichádzajú a my to detailne sledujeme.

 

Čaro našej ponuky je však v tom, že ak daný program nevieme ponúknuť v jednej krajine, máme na výber ďalšie možnosti. Takmer identický systém výuky cez projekty a tímovú prácu používajú v Holandsku prostredníctvom tzv. University of Applied Sciences a rovnako zaujímavé sú možnosti aj vo Švédsku, kde sa rovnako ako v Dánsku za školu neplatí.

Existuje teda nespočetne veľa alternatív, kde môžete študovať niečo podobné, ako bolo doteraz v Dánsku. Stačí sa nám ozvať a my vám tieto možnosti nezáväzne predstavíme! V našej 15 ročnej histórii na Slovensku a 25 ročnej celosvetovo sme sa museli prispôsobovať už niekoľkým radikálnym zmenám a zvládneme to spoločne aj tentokrát...Kto však na tomu bude škodný? Dovolím si tvrdiť, že práve Dánsko, keďže si týmto rozhodnutím odplašilo množstvo šikovných a jazykovo zdatných mladých ľudí, ktorí by boli prínosom pre ich spoločnosť. Tak po nich s radosťou chňapne iná krajina...

 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.