Aarhus University

Zoznámte sa s AU

Aarhus University (AU) je prestížna verejná univerzita, ktorá bola založená v roku 1928 a dnes sa može pýšiť niekoľkými výskumnými odbormi svetovej kvality a nachádza sa medzi 10 najlepšími univerzitami, založenými v poslednom storočí. Má tiež dlhoročnú tradíciu spolupráce so svetovými výskumnými inštitúciami a univerzitami. Univerzita sa v posledných rokoch dostala do stovky najlepších univerzít podľa hodnotenia QS World University Ranking. AU sa zaviazala k rozvoju spoločnosti a preto úzko spolupracuje s vládnymi agentúrami a inštitúciami a business komunitou. Cieľom tejto univerzity je prispieť k riešeniu komplexných globálnych problémov, ktorým naša spoločnosť čelí. Preto sa snaží kombinovať vysoký stupeň akademických štandardov svojich výskumníkov s inovatívnym prístupom k výskumu. Okrem výskumu je mobilita a medzinárodné nadšenie tiež jednou z priorít. Univerzita podporuje rôznorodosť národností svojich študentov, protože prinášajú čerstvý pohľad na vec. Medzi univerzitou podporované projekty patrí tzv. “talent development” a “knowledge exchange”.

Čo hovoria študenti

Zuzana

Stráviť študentský život v Dánsku bolo najlepšie rozhodnutie, aké som zatiaľ urobila. Aarthus University ponúka okrem bežného vzdelania tisíce možností rozvoja, trávenie voľného času a dokonca i študentských prác. Dánsko mi dalo slobodu a otvorilo mnoho…

Univerzita v číslach

2
Nobelové ceny

120
reprezentovaných národností

90
rokov skúseností

4 500
medzinárodných študentov

Zaujímalo by Ťa štúdium na tejto škole?

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.