Aalborg University

Zoznámte sa s Aalborg University

Aalborg University (AAU) bola inaugurovaná v roku 1974, no jej história siaha do roku 1959. Je to mladá a moderná univerzita, z ktorej v priebehu niekoľkých rokov vyrástla pre Dánsko veľmi významná, výskumná a vzdelávacia inštitúcia a stále dynamicky napreduje.

 

Mottom tejto univerzity je: "At Aalborg University we dare to be different!" - chce sa odlíšiť od starších a tradičnejších dánskych univerzít. V praxi univerzita úspešne kombinuje tradíciu s inováciou a jej netradičný a jedinečný prístup k vzdelávaniu je medzinárodne uznávaný a známy ako "The Aalborg Experiment" alebo ako "The Aalborg Model". Výučba inovatívnou metódou je založená na tom, že univerzita disponuje rozsiahlou sieťou kontaktov na rôznych úrovniach a môže tak v spolupráci s vedúcimi priemyselnými a ekonomickými spoločnosťami realizovať a spolupodieľať sa na reálnych projektoch.

 

Dôležitou súčasťou univerzitnej značky je medzinárodné pôsobenie a spolupráca. Každý rok rastie počet zahraničných študentov aj výskumníkov, ktorí prichádzajú na univerzitu nie len študovať, ale aj realizovať rôzne projekty a výskumy.

 

Univerzita je členom The European Consortium of Innovative Universities (ECIU), Európskej asociácie pokrokových univerzít, ktorá združuje 10 inovatívnych európskych univerzít.

Čo hovoria študenti

Jakub

Štúdium na Aalborg University bolo veľmi silne orientované na team work a využívanie naučených teórií na riešenie reálnych problémov. Univerzita taktiež kládla veľký dôraz na akademické postupy pri písaní reportov a projektov. Model výuky bol veľkým prínosom…

Univerzita v číslach

40
rokov skúseností

15 %
mezinárodných študentov

3
kampusy

Top 100
univerzita

Zaujímalo by Ťa štúdium na tejto škole?

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.