Zoznámte sa s Aalborg University

Aalborg University (AAU) bola inaugurovaná v roku 1974, no jej história siaha do roku 1959. Je to mladá a moderná univerzita, z ktorej v priebehu niekoľkých rokov vyrástla pre Dánsko veľmi významná, výskumná a vzdelávacia inštitúcia a stále dynamicky napreduje.

 

Mottom tejto univerzity je: "At Aalborg University we dare to be different!" - chce sa odlíšiť od starších a tradičnejších dánskych univerzít. V praxi univerzita úspešne kombinuje tradíciu s inováciou a jej netradičný a jedinečný prístup k vzdelávaniu je medzinárodne uznávaný a známy ako "The Aalborg Experiment" alebo ako "The Aalborg Model". Výučba inovatívnou metódou je založená na tom, že univerzita disponuje rozsiahlou sieťou kontaktov na rôznych úrovniach a môže tak v spolupráci s vedúcimi priemyselnými a ekonomickými spoločnosťami realizovať a spolupodieľať sa na reálnych projektoch.

 

Dôležitou súčasťou univerzitnej značky je medzinárodné pôsobenie a spolupráca. Každý rok rastie počet zahraničných študentov aj výskumníkov, ktorí prichádzajú na univerzitu nie len študovať, ale aj realizovať rôzne projekty a výskumy.

 

Univerzita je členom The European Consortium of Innovative Universities (ECIU), Európskej asociácie pokrokových univerzít, ktorá združuje 10 inovatívnych európskych univerzít.

Univerzita v číslach

40
rokov skúseností

15 %
mezinárodných študentov

3
kampusy

Top 100
univerzita

Zaujímalo by Ťa štúdium na tejto škole?

Kontaktuj nás

Čo hovoria študenti

  • Jakub

    Studium na Aalborg University byla velmi silně orientovaná na team work a využívání naučených teorií na řešení reálných problémů. Univerzita také kladla velký důraz na akademické postupy při psaní reportů a projektů. Model výuky byl velmi přínosný a na místo…

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie